Skip to main content

УВАГА!!! КІР!!!

лікар-інфекціоніст Наровенко І.М.

В Україні продовжується спалах кору вже 2 рік.В Україні продовжується спалах кору вже 2 рік.

Кір є дуже заразним захворюванням, що вражає дітей та дорослих. Підхопити кір можна в місцях великого скупчення людей, оскільки він легко передається повітряно-крапельним шляхом. У цьому році зафіксовано 6 летальних випадків внаслідок кору, два з яких — дорослі. Всього в січні 2019 року захворіло понад 15 тис. осіб.

Найрозповсюдженіші ускладнення кору — пневманія та енцефаліт.

Від кору немає специфічного лікування. Зупинити хворобу може лише вакцинація. У нас є достатня кількість вакцини. Наразі те, що треба зробити всім українцям — це перевірити свій імунний статус щодо захисту від кору і щепитися у разу відсутності імунітету до цієї хвороби. Якщо нещеплена людина контактувала з хворим на кір, протягом 72 годин можно провести екстренну вакцинопрофілактику.

Перевірити напруженність імунітету до кору можна в нашій поліклініці за адресою: вул. Плеханівська, 126 у лабораторіях “ЗДОРОВ’Я” каб. 104 з 8.00 до 13.00 щоденно (крім суботи та неділі) . Постановка реакції по вівторкам та п’ятницям, видача результатів наступного дня з 13.00. Вартість Ig G – 205 грн., Ig M+G – 380 грн. 

“ДІАГНОСТИКА ПЛЮС” каб. 409 з 8.00. до 15.00, субота з 8.00 до 12.00. Постановка реакції по вівторкам, результат –  в четвер. Вартість — 130 грн. (тільки  Ig G). Аналізи приймаються строго натщесерце!!!

За показаннями можна зробити щеплення від кору безоплатно (каб. 402) з направленням інфекціоніста, терапевта або сімейного лікаря!