Кабінет інфекційних захворювань
У кабінеті інфекційних захворювань Ви завжди можете отримати висококваліфіковану медичну допомогу за спеціальністю “Інфекційні захворювання”.
Прийом веде лікар-інфекціоніст ІІ категорії – Назаренко Єлизавета Олександрівна. 5 поверх, 500 кабінет, тел.: 725- 03-27
НАШІ ПРІОРИТЕТИ:
- Професійний та індивідуальний підхід до вирішення конкретної проблеми;
- Своєчасна та цілеспрямована діагностика захворювання;
- Призначення повноцінного лікування інфекційних захворювань і в першу чергу їх профілактика;
- Конфіденційність;
- Комфортні умови;
- Доступність та відсутність черги;
- Оптимальний графік роботи
Зручне розташування лікувального закладу біля станції метро, наявність цільових програм профілактики та ранньої діагностики, комплексне лікування інфекційних захворювань дозволяє з мінімальною затратою часу піклуватися про Ваше здоров’я та здоров’я Вашої родини.
Грип та ГРВІ в епідемічний сезон 2017 – 2018 років
За результатами аналізу отриманих даних в сезоні захворюваності на грип та ГРВІ 2016 – 2017 років перехворіло 6,2 млн. населення країни, з них 65,6 % становили діти віком до 17 років. Показник захворюваності – 14616,2 на 100 тис. населення, що менше попереднього епідсезону на 1,7 %.
Початок та кінець підвищеної реєстрації захворюваності на грип та ГРВІ незвичайно ранній в порівнянні з аналогічними періодами минулих сезонів. Подібна тенденція спостерігалася і в країнах Європейського регіону.
Віруси грипу типу А(H3N2)сезонний були домінуючими в перші місяці сезону. Від загальної кількості визначених вірусів грипу типу А віруси грипу типу А(H3N2)сезонний становили 71,1%, що доводить вплив саме цього підтипу на захворюваність в сезон 2016 – 2017 років. Починаючи з 7 тижня 2017 року в циркуляції переважали віруси грипу типу В, що є типовим для закінчення сезону.
На підставі загальних результатів вивчення циркулюючих штамів вірусів грипу ВООЗ рекомендувала для виробників включити до складу грипозних вакцин наступні штами вірусів, що циркулюватимуть у Північній півкулі в сезоні 2017 – 2018 років:
- A/Michigan/45/2015 (H1N1)pdm09 – подібний вірус,
- A/Hong Kong /4801/2014 (H3N2) подібний вірус,
- вірус B/Brisbane/60/2008.
Ґрунтуючись на багаторічному досвіді спостереження за грипом, даних про стан напруженості імунітету до грипу у здорових осіб, дуже низькому охопленні вакцинацією населення в попередні сезони, погіршенні соціально-економічної ситуації в Україні та враховуючи дані ВООЗ щодо штамів вірусів грипу, що ймовірно циркулюватимуть в сезоні 2017 – 2018, у цьому сезоні можна очікувати збільшення кількості захворілих на 14%.
Основним симптоми хвороби є кашель, ломота в тілі, біль у горлі і висока температура. При перших же проявах вищевказаних скарг потрібно негайно звернутися до лікаря.
З метою підготовки до можливих епідеміологічних ускладнень в сезоні захворюваності на грип та ГРВІ рекомендовано розпочати вакцинацію проти сезонного грипу у вересні – жовтні поточного року, особливо осіб із груп медичного, епідемічного та професійного ризику. Консультативний комітет з практики імунізації центрів контролю і профілактики захворювань США (АСІР СDC) випустив рекомендації з питань вакцинації проти грипу на епідсезон 2017 – 2018 років.
СДС рекомендує вакцинацію всім у віці від 6 місяців, які не мають протипоказів. У першу чергу вакцинація важлива особам з підвищеним ризиком ускладнень:
- діти у віці від 6 до 59 місяців (5 років);
- дорослі у віці 50 років і старше;
- дорослі і діти з хронічною легеневою патологією (включаючи астму), серцево-судинною (за винятком ізольованої гіпертензії), ниркової, печінкової, неврологічної, гематологічної патології або з метаболічними розладами (включаючи цукровий діабет);
- імунодефіцит, включаючи імуносупресію, викликану ліками або ВІЛ-інфекцією;
- вагітні жінки або ті, які будуть вагітні в час сезону грипу;
- діти і підлітки (від 6 місяців до 18 років), які отримують ліки з вмістом аспірину або саліцилату, в яких високий ризик виникнення синдрому Рея після зараження вірусом грипу;
- особи, які проживають в будинках для людей похилого віку інших закладах довготривалого догляду – інтернати, будинки дитини та інші;
- особи з ожирінням.
Крім цього, профілактичні щеплення проти грипу необхідні медичним працівникам стаціонарів, бригадам швидкої допомоги, сімейним лікарям амбулаторій, працівникам екстрених служб, вихователям і особам, які здійснюють догляд.
Як уберегтися від грипу:
- уникати контакту з людьми, у яких є прояви хвороби;
- якщо у людини є симптоми грипу, необхідно перебувати від нього на відстані не менше двох метрів;
- обмежити відвідини місць великого скупчення людей;
- часто провітрювати приміщення;
- часто мити руки з милом;
- не доторкатися до очей, носа або рота немитими руками;
- уникати обіймів, поцілунків і рукостискань;
- прикривати ніс і рот при чханні і кашлі одноразовою серветкою, яку після використання одразу ж потрібно викинути;
- повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми;
- уникати переохолодження.