Skip to main content

Інформація для батьків

Грудне молоко матері є унікальним натуральним продуктом харчування для новонароджених. З молоком матері немовля отримує поживні речовини та вітаміни, а також антитіла – захист від хвороб. Воно містить усі поживні речовини, що необхідні для розвитку та росту дитини протягом перших місяців життя.

Грудне вигодовування сприяє сенсорному та пізнавальному розвитку немовляти, а також закладає основу для подальшого інтелектуального розвитку. Від грудного вигодовування отримують користь і матері, у яких знижується ризик розвитку раку молочної залози, раку яєчників та діабету.

Грудне молоко повністю покриває потреби дитини в поживних речовинах протягом перших 6 місяців життя, з 6 до 12 місяців продовжує задовольняти щонайменше половину потреб дитини в поживних речовинах, а протягом другого року життя – покриває третину цих потреб.

Ранній початок грудного вигодовування – протягом години після народження дитини – забезпечує високий рівень захисту немовляти від інфекційних захворювань, зокрема – від кишково-шлункових інфекцій.

Грудне вигодовування може дати імунітет дитині на майбутнє від таких небезпечних хвороб як астма та діабет. Крім того, діти й підлітки, які в грудному віці отримували молоко матері, рідше страждають від надлишкової ваги або ожиріння у старшому віці.

Грудне вигодовування посилює зв’язок матері з дитиною, сприяє покращенню та зміцненню сімейних відносин.

Грудне вигодовування – це найнадійніший, найбезпечніший та найдоступніший спосіб годування немовляти.

Крім цього, грудне вигодовування для дитини – це також відчуття безпеки.

Додаткова потреба в енергії і харчових речовинах виникає у немовлят між четвертим та шостим місяцями життя. Угамування голоду і підтримка зростання потребує введення прикорму, тому що  кількість та склад молока, яке засвоюється у шестимісячному віці при виключно грудному вигодовуванні не покриває потреб в енергії, білку, залізі, цинку і деяких жиророзчинних вітамінах.

В нашій країні, згідно Наказу МОЗ України №149 від 20.02.2008 «Про затвердження Клінічного протоколу медичного догляду за здоровою дитиною віком до 3-х років» рекомендується виключно грудне вигодовування до шестимісячного віку і в цьому ж віці «обов’язкове введення адекватного прикорму». Прикорм слід давати дітям, продовжуючи грудне вигодовування для забезпечення надходження всього спектру необхідних харчових речовин. Введення прикорму не повинно бути приводом для відмови від грудного вигодовування, яке слід продовжувати якомога довше.

Зпочатку повинні вводитись продукти прикорму, які мають лише один харчовий інгредієнт. Розпочинати доцільно із злаків (каші) та м`ясного пюре, оскільки вони містять залізо та цинк – мінерали, в яких зростає потреба дитини.
Як тільки злаки та м’ясне пюре будуть добре сприйматись, слід додати фруктове і овочеве пюре. Важливо, щоб дитина споживала щодня один раз овочі і один раз фрукти, починаючи з восьми місяців для започаткування звички їх регулярного вживання у подальшому житті.

Комунальне підприємство «Міська молочна фабрика-кухня дитячого харчування» є виробником екологічно чистого дитячого харчування для дітей раннього віку, яке можна використовувати у якості прикорму. В асортименті продукції – різноманітні каші, овочеві та фруктові пюре, сир, кисломолочні напої, киселі та настої з ягід та фруктів.

Унікальні рецепти, розроблені спеціально для комунального підприємства «Міська молочна фабрика-кухня дитячого харчування» максимально відповідають вимогам дитячого організму.

Кожна партія випущеної продукції має декларацію про якість.  Продукцію можна замовити та отримати у пунктах видачі продукції, яких у теперішній час більше 100 по місту і області.

Готовою продукцією щодня забезпечується близько 15000 дітей перших трьох років життя.

З питань забезпечення дитини повноцінним харчуванням звертайтесь за порадою до Вашого педіатра.

Більш детально з продукцією комунального підприємства «Міська молочна фабрика-кухня дитячого харчування» можна ознайомитися на сайті підприємства за посиланням: milkfactory.com.ua